Doğal afet vurdu, şimdi ne olacak?

Hava ile ilgili acil durumlarda su tahliye ekipmanlarına hızlı erişim önemlidir. Drenaj pompaları ve sıvı depolama tankları, belediyeler ve afet yardım kuruluşları için can kayıpları ve mal zararlarını azaltmak açısından çok değerli araçlardır.
Sandy kasırgası sonrasında su tahliye pompaları ABD'nin doğu kıyısındaki büyük sele ve buna bağlı elektrik kesintilerinin hafiflemesine yardımcı oldu. Pompalar NewYork şehri ve çevre bölgelerde metroları, tren istasyonlarını, konut ve ticari yapıları kurutmak için konuşlandırıldı, böylece elektrik ve günlük yaşam bölge yerleşkelrinde restore edilebildi.
Bu yaz, tabiat ana tekrar vurdu, bu kez Avrupayı. Mayıs sonu Haziran başı arası şiddetli yağmur Tuna, Elbe, Ren ve diğer nehirlerin taşmasına neden oldu.Almanya, Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan ve Slovakya'nın bir kısmı sular altında kaldı. 

Bu sel,1999'dan beri bu bölgedeki en maliyatli felaket olmalıydı,tarım harcamalarıyla birlikte beklenen maliyet 1 milyar euroyu aştı.Tahliye pompalarının kullanımı sayesinde sel suları harap bölgelerden masraflar minimum tutularak tahliye edildi.
Bir felaket vurduğunda, belediyeler ve afet yardım kuruluşları su tahliye çözümlerini hızlı olarak nereden elde edebilecekler? Acil durumda pompaya ihtiyaç olduğunda acil durumları yönetmede tecrübeli olan pompa kiralama bayi aranmalıdır. Bu bayiler kısa bir sürede sel, kanalizasyon, çamur ve diğer uygulamaları taşımak için tasarlanmış pompalar sağlamak için kurulmuşlardır. Ayrıca güç dalgalanma durumunda sel sularının tahliyesini desteklemek için güç yedekleme sistemleri sağlayabilir.
Xylem Tahliye Serisi ve Goulds Su teknolojisi gibi markalar, Godwin ve Flygt, biriken büyük miktarda toplanmış su ve sel suyunu konut,ticari ve endüstriyel bölgelerden çabucak tahliye ettiler. Acil su tahliyesi hakkında daha fazla bilgi ulaşmak için www.anadoluflygt.com.tr veya www.kiralikpompaburada.com 'u ziyaret edebilirsiniz.