Gemi kazası sonrası kurtarma çalışmalarında Flygt pompa kullanıldı.

Kargo gemisi MV Smart Güney Afrikadaki Richard Körfezi yakınlarında kaza yaptı. Fırtınada dev dalgalar geminin gövdesinin 10 metre yükseklikten limana çarpmasına neden oldu, gemi gövdesinden ikiye bölünerek kumsalda mahsur kaldı. Flygt 2600 serisi pompalar ile geminin sabitlenmesi sağlandıktan sonra, akaryakıtın ve kargonun güvenli bir şekilde taşınması işlemi gerçekleşebildi.9 Ağustos 2013 tarihinde, 230 metre uzunluğundaki MV Smart adlı yük gemisi, dünyanın en büyük kömür ihracatı merkezlerinden biri olan Richard Körfezine yanaştı. Ağır hava koşulları sonrası, geminin limanın altına çarpması ile gövde kısmı büyük hasar gördü.

3 römorkör gemiye yardımcı olmaya çalıştıysa da başarılı olamadılar. MV Smart gemisinin mürettebatı helikopterle kurtarıldı ve yarı batmış olan gemi, 1.830 ton akaryakıt ve 148.000 ton kömür yük ile limanda terk edilmiş oldu.

Büyük bir çevre kirliliği riskini önlemek için, kurtarma ekibi akaryakıtın gemiden tahliyesine öncelik verdi. Kurtarma işlemi sırasında Flygt 2600 serisi pompalar, gemiyi stabilize etmek, geminin içindeki deniz suyunu tahliye etmek, makine dairesinin kuru kalmasını sağlamak ve geminin dengesini korumak gibi birçok alanda kullanıldılar.

www.KiralıkPompaBurada.com/Flygt_2600