NOV Mono EZstrip Teknolojisi, biyogaz üretiminde verimliliği arttırmaya yardımcı oldu.

Mono’nun EZstrip teknolojisi pompanın, diğer ekipmanları veya ilgili boruyu kaldırmaya gerek kalmadan, kolayca demonte edilmesine olanak sağlıyor. Sadece birkaç vidayı çıkartarak, pompanın emme haznesini kolayca sökebilir ve bez birikmelerini çıkarabilirsiniz.


NOV Mono EZstrip PC, Transfer pompalarının ortalama bakım işlemini 8 saatten 1 saate indirme özelliği sayesinde, Almanya’nın en büyük atık su arıtma tesislerinin Mono Pompaları tercih etmelerini sağladı.


Almanya’nın kuzeyinde yer alan Karanlage Plön bölgesinde , biogaz oluşturmak üzere kullanılan çamuru transfer etmek için kullanıldı. İşlem 294 rpm hızında ve saatte 15m³ çamuru 18 metre yüksekliğe çıkararak gerçekleşti.

 
Atık su teknisyeni Andreas Laatsch, “Ne zaman önceki pompayı bakıma almamız gerekse 8 saatlik vardiyayı bakım ve kurulum için harcıyorduk. Mono Pompa ile aynı işlemin 1 saate kadar inmesi, bakım için harcanan zamanı ve maliyeti ciddi oranda düşürdü.” şeklinde açıklama yaptı.


Mono pompaların mucidi olan ve İngiltere menşeli Mono Pumps, üretimine 1935 yılında başladı. Mono Pompa, progresif kavite pompaları, yedek parçaları, öğütücüler, disk elekler ve paket sistemlerin tasarımı, üretimi ve dağıtımında dünyada lider firmalardandır.