Flygt Experior, Heathrow hava limanında enerji tasarrufu sağladı.

Proje sonrası havalimanı'nın kargo merkezindeki pompa istasyonunda enerji tüketimi %50 azaldı. SmartRun kontrolleri optimal enerji kontrolü ile geleneksel açma/kapama sistemlerine göre enerji tüketimini %30 azaltabiliyor.
Ayrıca Heathrow Havalimanı'nın Su Hizmetleri Departmanı tarafından yapılan bir araştırmaya göre Flygt'in Experior atık su pompalama sistemi, Flygt N-teknoloji ve SmartRun akıllı pompa denetleyicisi kurulduğu  tarihten itibaren istasyonunun bakım ihtiyacı ortadan kalkmış durumda.

Heathrow  havalimanı su servisinden Ian Jolly, “Dünyanın en büyük ve yoğun havalimanlarında biri  olan, 2012 yılında 70 milyon insanın ziyaret ettiği bir yerde operasyonun düzenli ve aksamadan ilerlemesi, sistemin olabildiğince verimli çalışması bizim için son derece kritik bir durum.” şeklinde açıklama yaptı.

Flygt  Experior™ : Güvenilirlik. Verimlilik. Sadelik.​
Flygt Experior, son teknoloji hidrolik kısmı, üstün verimlilikteki motorlar ve akıllı kontrollerden oluşan üç ana işlevin avantajlarını içerir. Flygt Experior, kurulumu ve çalıştırılması kolay tek bir paket ile, geleneksel atık su pompalarına göre %50’ye kadar enerji tasarrufu sunuyor. Hidrolik, motor ve akıllı kontrollerde en iyiyi bir araya getiren Flygt Experior, bugün piyasada bulunan en güvenilir, en çok enerji tasarrufu sağlayan ve en kullanıcı dostu atık su pompalama sistemidir. Modüler ürün serisi, Flygt Experior’un kullanıcının özel ihtiyaçlarına göre kişiselleştirmesine ve özelleştirilmesine izin veriyor. ​