Drenaj Pompası

Zorlu bir drenaj uygulaması söz konusu olduğunda çözüm basittir: Flygt Bibo drenaj pompası. Yeni Flygt Bibo, sağlamlık ve istikrar anlamında geleneksel görünümüne sahiptir. Kendini kanıtlamış hidrolik tasarımımızı drenaj uygulamalarında standardı belirleyen özelliklerle birleştirdik. Maden ocağı, taş ocağı, inşaat ve tünel uygulamaları için Flygt Bibo drenaj pompası son derece uygun bir seçenektir.

Tüm dünyada zorlu uygulamalar için drenaj pompası üreten Xylem, 60 yıldan fazla olan tecrübe ile sert koşullarda yüksek performansla çalışabilecek yeni Flygt Bibo drenaj pompası serilerini tasarladı. Tüm güç koşullara rağmen Flygt Bibo drenaj pompası; inşaat alanlarında, açık ocaklarda,yeraltı madenleri ve taş ocaklarında su boşaltma işini başarıyla gerçekleştirir. Flygt Bibo drenaj pompası ayarlanabilir kulpları ile iş tamamlandıktan sonra inşaat alanının başka bir tarafına kolayca taşınabilir. Flygt Bibo drenaj pompa serisi. Zamandan tasarruf ve uzun süre kullanım.
Flygt Bibo drenaj pompası her kullanımda size zaman kazandırır. Taşınabilir, sağlam ve güvenilir olan bu drenaj pompaları, en zor pompalama görevlerini bile gereksinim duyduğunuz her yerde başarıyla yerine getireceklerdir. Su altında çalışan bu drenaj pompası karmaşık montaj ve üst yapılar gerektirmezler. Pompayı çukura indirmeniz ve çalıştırmanız yeterlidir. İşlem bu kadar kolay ve hızlıdır. Ayrıca çok az bakım gerektirir ve drenaj pompasının size kazandıracakları yalnızca zaman tasarrufu ile sınırlı değildir.

60 yılı aşkın bir süredir sürekli gelişme ilk Flygt Bibo drenaj pompası 1947’de piyasaya çıkmıştı. Benzersiz tasarımı sayesinde dünyadaki ilk dalgıç drenaj pompası oldu. Bu, daha sessiz çalışan, pompanın kuru bağlanmasını gerektiren üstyapı ya da özel hazne ve uzun mekanik şaft gerektirmeyen, devrim yaratan bir kavramdı. Günümüzde tasarım sürekli geliştirilip mükemmelleştirildi. En zor ortamlarda en çetin görevlerin üstesinden gelebilecek yeni ve özel modeller piyasaya çıkartıldı.

Flygt Bibo drenaj pompası; kil, kum, iri kum ve çakıl, delme işlemlerinden gelen ince parçacıklar gibi aşındırıcıları içeren su ya da sıvıların pompalanmasında idealdir. Her koşula uygun gövde, değişik uygulamalar için uygun, farklı gövde malzemelerinde üretilmiş çeşitli Flygt Bibo drenaj pompaları mevcuttur: Hafif alüminyum, yüksek aşınma dirençli dökme demir, paslanmaz çelik. Flygt Bibo drenaj pompası,uluslararası IEC 34-1 ve CSA standartlarına göre test edilmiş ve onaylanmıştır. Bazı modeller, patlamaya karşı dayanıklı ekipmanların gerektiği yerlerde de kullanılmaktadır. Geniş bir Flygt Bibo drenaj pompası serisi, sıcak sıvı, deviz suyu, korozif sıvı gibi özel ortamlarda kullanım için tasarlanmıştır.


Çok sayıda insan Flygt Bibo drenaj pompasına güvenmektedir.

Uzun bir süre mükemmel hizmet gördükten sonra, bir şantiyede bir Flygt Bibo drenaj pompasına rastlamanız mümkündür. İster ince tasarımlı pompa serisi ile yeraltı sularının aktif biçimde dışarı pompalanması olsun, isterse yeraltı sularının pasif pompalanması ya da köprü yapımı için bir limandan deniz suyunun pompalanması olsun, Flygt Bibo drenaj pompası serisi inşaat şantiyelerindeki bütün pompalama işlemleri için ideal bir seçimdir. Taşınabilir oldukları için, görevlerini tamamladıklarında şantiye içinde bir yerden başka bir yere kolaylıkla götürülebilirler. Madencilik ve taş ocakları işletmeciliği dünyada en ağır çalışma koşulları olan maden ve taş ocaklarında 60 yılı aşkın deneyime sahip Flygt Bibo serisi drenaj pompaları, en zorlu koşullarda çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Birçok modelin patlayıcı ortamlarda çalışabilen (ex-proof) tipleri mevcuttur.

Böylelikle, maden ocağında su drenajı gerektiren herhangi bir yerinde rahatlıkla kullanılabilir. Tünel çalışmaları İster göl, deniz, sıradağlar, isterseniz kentlerin altında tünel kazı çalışması yapın, pompalama yaptığınız pompaların güvenli olmasını bilmeniz gerekmektedir. Bu yüzden, Flygt Bibo pompalar dünyanın dört bir köşesindeki tünel projelerinde kullanılmaktadır. Uluslararası standartlara bağlı kalarak üretilmiş Flygt Bibo drenaj pompaları, nerede olursanız olun sizi hayal kırıklığına uğratmayacaktır. 


Diğer Endüstriler
Flygt Bibo drenaj pompası, birçok diğer endüstride de genel pompalama amacıyla kullanılmaktadır. Balık çiftlikleri, kağıt hamuru ve kağıt fabrikaları, enerji istasyonları, tersaneler, petrol ve gaz tesisleri bunlardan bazılarıdır. Çoğu zaman geçici ya da acil su çekme görevi gören Flygt Bibo pompalar, taleplerinizi daima karşılayacaktır.