Wedeco UV Sistemleri Garda Gölü İçin Kullanıldı!

Kuzey İtalya'da bulunan Garda, ülkenin en büyük gölü ve popüler bir tatil yeridir. Xylem'in Leopold ve Wedeco UV sistemini kapsayan yeni çözümü bölgenin arıtma tesisinde kuruldu. Sistem enerji kullanımını düşürdü ve güvenli bir şekilde tarımda kullanılabilen suyun oluşmasını sağladı.

Arıtma tesisi bir dizi zorluk ile karşılaştı. Gölün güney ucunda yer alan arıtma tesisi bölgedeki atıksuyun arıtımından sorumluydu.Tesis yılın çoğu zamanında 150.000 kişilik bir yerleşik nüfusa hizmet veriyor ancak yaz aylarında nüfus 330,000 kişiye ulaşmaktadır. Bu arıtma tesisi sıcak havalarda maksimum kapasitede çalışması anlamına geliyordu.

Buna ek olarak, arıtma tesisinin çıkış suyunun, çevre düzenlemelerini karşıladığından emin olunması gerekiyordu. Arıtma tesisinin çıkış suyu, kentin etrafında bulunan ve gölü besleyen nehire deşarj edilmekteydi. Arıtma tesisi, kullanıcılar için maliyetleri artıracak daha yüksek enerji tüketimi olmadan bu çevre düzenlemelerini yerine getirmesi gerekmekteydi.

Wedeco'nun yüksek enerji verimliliğine sahip UV sistemi
Arıtma tesisinde günümüzün en etkili teknolojisinden biri olan UV dezenfeksiyon sistemine yatırım yapılmasına karar verildi. Wedeco UV dezenfeksiyon çözümü ile bakteriler etkisiz hale getirildi ve aynı zamanda düşük enerji kullanımı ile maliyetler düşmüş oldu. Wedeco TAK 55 UV dezenfeksiyon sistemi 168 adet Ecoray lambası ile arıtma tesisine monte edildi.  Wedeconun kontrol sistemi sayesinde enerji tasarrufu sağlanırken, bakterilerin giderilmesi sağlandı. Arıtma tesisine Wedeco sistemini kurduğumuzdan buyana arıtma tesisi yasal limitlerin altında ve uygun seviyelerde sonuçlar vermiştir.