Müşterilerimiz Su ve Atıksu Enerji Maliyetlerini %20-60 Oranlarında Azalttı

İleri pompa ve arıtma çözümlerinin müşterilere daha yüksek maliyetlere mal olacağı yaygın bir yanlış kanıdır. Müşterilerimize sağladığımız çözümler, kendi genel maliyetlerini düşüren sürdürülebilir teknolojilerdir. Xylem'in müşterileri için pompa, karıştırıcı, havalandırma, suyun geri dönüşümü ve enerji denetimleri ile ilgili nasıl yenilikçi çözümler sunduğunu öğrenmek için lütfen okumaya devam edin.
Pompalar: %60'a kadar enerji maliyetlerini azalatabilen teknoloji.
Atıksu arıtma tesisleri ve pompa istasyonlarında enerji maaliyetlerini minimize etmek için Xylem, yenilikçi Flygt Experior'ı geliştirmiştir. Flygt Experior'ın tıkanmayan tasarımı ile bakım maliyetleri azalabilmektedir ve sahip olduğu SmartRun teknolojisi, pompanın ihtiyaç duyulan miktarda çalışmasını sağlamaktadır. Tüm bu özellikler enerji ve bakım maliyetlerinde önemli ölçüde tasarruf anlamına geliyor.

Heatrow havalimanının kargo bölümünde Flygt Experior, pompa istasyonunun enerji tüktimini 5 yıllık period içerisinde %50 oranında azalttı. Italya Cagliari dışındaki bir arıtma tesisi %35 ve başka bir İtalyan atıksu tesisi %27 oranlarında enerji tüketimini düşüren Flygt Experior çözümlerini uyguladılar.

Louisiana Jefferson Parish'de atıksu pompa istasyonları Flygt Experior kullanarak en etkileyici sonuçlardan bazılarını göstermiştir. Flygt Experior kurulumundan sonra 2 yıl içinde pompaların bakım maliyetlerinde en az 20.000$ tasarruf oldu ve %60 oranında enerji maliyetleri azaldı. Flygt SmartRun'nın temizleme işlevi 2016 RIONED inovasyon ödülü'nü kazandı.

Karıştırma: %50 oranına varan enerji maliyetlerinde azalma.
Arıtma tesislerinde enerji verimliliği için pompalar tek alan değildir. Xylem'in yeni Flygt mikserlerinin sahip olduğu dahili hız ayarı ile enerji maliyeti %50 'ye varan oranlarda azalabiliyor. Flygt mikser 4320 entegre değişken frekanslı sürücü(VFD) ile toplam işletme maliyetlerini ve enerji maliyetlerini azaltıyor.

Havalandırma: %
22 oranına kadar arıtma tesisinin enerji tüketimini azaltma.
Havalandırma sistemleri tipik bir atıksu arıtma tesisinin enerji maliyetlerinin  %20-60'ını oluşturmaktadır. İsveç ve Hollanda'da yapılan iki test Xylem teknolojilerinin %22' ye varan oranlarda bir arıtma tesisinin enerji tüketimini azalttığını göstermiştir.New York Liberty atıksu arıtma tesisinde, yeni Sanitaire Silver serisi havalandırma sistemleri ve Flygt mikserleri enerji tüketimini %43 oranına kadar azalttı. Böylece daha istikrarlı bir arıtma sunulurken yıllık 36.000$'a kadar tasarruf gerçekleşmiştir. 

Suyun tekrar kullanımı: Yenilikçi çözümler ile su sorununun çözümü.
Xylem'in suyun tekrar kullanımı ile ilgili çözümleri birçok bölge ve ülkenin daha güvenli bir geleceğe hazırlanmasına yardımcı oluyor. Kuzey Californiya'da bulunan Silikon Vadisi'nde, Xylem'in Wedeco UV sistemleri ile günlük sekiz milyon galon suyun geri dönüşümüne yardımcı olunuyor. Los Angeles'da bir su arıtma tesisi günde 12 milyon galon arıtılmış su sağlamak için bir Wedeco çözümü kullanacak ve böylece ithal su kaynaklarına olan bağımlılık azalacak.

Xylem Kuveyt'de, dünyanın en büyük su arıtma tesislerinden birini genişletmeye yardımcı olmak üzere bir sözleşme imzaladı. Singapur için yeni bir çözüm olarak, Xylem'in Wedeco UV dezenfeksiyon sistemleriyle, günde 50 milyon galon daha fazla arıtılmış su sağlanmasına yardımcı olacaktır.

Enerji etüdü: Enerji tasarrufunun nereden sağlanacağını keşfedin.
Gelişmiş teknolojiye sahip çözümlerinin yanısıra, müşterilerinin verimliliklerini artırılabillecekleri alanları öğrenmeleri için Xylem, enerji verimliliği denetimleri gerçekleştiriyor. İskoçya'da bir pompa istasyonunda Xylem TotalCare enerji etüdü, istasyonun %82 oranında operasyonel maliyetlerini düşürmesine yardımcı oldu.