TurboMAX, son teknoloji ürünü yeni turbo blower modelini piyasaya sürdü.


Merkezi Kore'de olan TurboMAX şirketi kurulduğu 2006 yılından bu yana blower dünyasına kazandırdığı yenilikleri ile sektörüne öncülük ediyor. Turbomax, küçük kapasiteler için tasarlanmış yeni turbo blower modeli R-Turbo'yu piyasaya sürdü.

Turbomax, yeni turbo blower modeli R-Turbo ile artık küçük kapasiteler için turbo blower sunuyor. 7,5 kW ile 37 kW arasında değişen kapasite aralığına sahip bu yeni model sektördeki tek model olup aynı zamanda en ekonomik üründür. R- Turbo blowerlar 55.000 kez start-stop (çalıştırma-durdurma) garantilidir. 

R-Turbo, çığır açan teknolojisi ile blower dünyasında devrim yaptı. Bu blowerlarda uygulanan temassız folyo hava yatağı sayesinde sürtünme veya titreşim kaynaklı enerji kaybı yaşanmaz. Bunun yanında tek mil üzerindeki motor ve kompresör sayesinde de enerji aktarımında kayıp olmaz. Sıradan blowerlarda ise titreşim kaynaklı büyük enerji kaybına yol açan temaslı yatak kullanılmakta olup kompresör motora V kayısı ve tevzi dişlisiyle bağlıdır. Bu nedenle aktarım sırasında büyük enerji kaybı yaşanır. R-Turbo bildiğiniz sıradan blowerların temas halindeki parçaların eskimesi, yıpranması ve yağlanmasından kaynaklanan yüklü maliyetin üstesinden geliyor.  

R-Turbo, sağladığı birçok avantajla son teknoloji bir üründür. Klasik blower tasarımlarına kıyasla enerji tüketimini %40 azaltarak enerji tasarrufu sağlar. Titreşimsiz ve sessiz çalışma ortamı sağlamasının yanı sıra yağ ve gres kullanılmadığı için çevre ve kullanıcı dostudur. Küçük ve hafif hacmi ile daha az yer gerektirir ve taşımada kolaylık sağlar. Aynı zamanda montajı ve bakımı son derece kolaydır, düşük bakım maliyeti sunar. 

Atık su arıtma tesisi için en iyi enerji tasarrufu çözümü - Tipik bir atık su arıtma tesisinde en çok enerji harcayan ürün blowerdır. Proses bazında blower’ın enerji tüketim oranı %55 ten fazladır. Bu nedenle eski blowerların değiştirilmesi atık su arıtma tesisinde önemli oranda enerji tasarrufunu anında sağlar. 

Yatırımın geri dönüş dönemi  - %40’a kadar elektrik maliyetinde tasarruf sağlayan R-Turbo blowerlar, bu yüksek enerji tasarrufu ile yatırımınızı 2-3 yıl gibi kısa süre içinde amorti eder.R-turbo ne kadar uzun süreli kullanılırsa o kadar fazla tasarruf sağlanacaktır.  

TurboMAX turbo blowerlarının Türkiye’de satış ve servis hizmetlerini yürüten Anadolu Flygt konusunda en geniş ürün portföyüne sahip kuruluştur. Anadolu Flygt bünyesinde, dalgıç atık su ve drenaj pompaları, dalgıç karıştırıcılar, havalandırma ekipmanları, UV ve Ozon sistemleri, filtrasyon, mono pompalar gibi birçok ürün grubu bulunmaktadır.

Ürün hakkında detaylı bilgi için iletişim adresimiz 

flygt@anadoluflygt.com.tr  
262 677 16 77  - 312 447 6041